Unity Dersleri 13 – Su Altı Efekti

Bu dersimiz aslında grafiğe giriş dersi olarak da isimlendirilebilir. Kameramızın standart ayarları dışında farklı alanlarda farklı kamera efektlerinin çalışması mümkün. Bu dersimizde su içerisine girdiğimizde kameramıza mavi ışıklar, vinyetler v.s. ekleyerek ortama bakışımızı biraz daha değiştirmiş olacağız…

Bir oyunda grafik ayarları oyunun atmosferini değiştirir. Kimi zaman farklı kameralara kimi zaman oyunda farklı alanlarda farklı ışıklandırmalar renklendirmeler vermek isteriz. Bu alanlardan biri de su içleridir. Bu dersimizde su içine girdiğinizde kameranın nasıl renk grafiğini değiştireceğini öğrenmiş olacaksınız. Tabii buradan yola çıkarak ara sahnelerde, farklı bir tetikleyiciden sonra belirli alanlarda, harita üzerinde belili bir aksiyon sırasında şu şekilde bir kamera efektim olsun diye de ayarlama yapabileceksiniz.

 

Post Process kullanımı unityde oldukça popülerdir. Talep gelirse post process’in detaylarını ilerleyen zamanlarda ayrı bir video eğitim olarak da çekebiliriz. Eğer devamının gelmesini istiyorsanız video altına yorum yapabilirsiniz.

Şimdi sözü daha fazla uzatmadan konu videosuna geçelim. Yeni video derslerden haberdar olmak ve destek için kanalımıza abone olabilir ve çanı açarak bildirimlerin gelmesini sağlayabilirsiniz.

 

Konu Videosu

YouTube video

 

 628 kez bu yazı okundu.,  1 kişi bugün inceledi.