Blogger Özel Şablon Tasarımında Yapılan Arka Planın Görünmeme Sorunu

Blogger kumanda peneli arka plan resmi ön izleme bölümünde görülüyor, ana sayfada görülmüyor sorununun çözümü. Blogger TR uzantısına geçtiği dönemden itibaren başlayan sorunlardan biride, arka plan resminin ön izleme bölümünde çalıştığı halde ana sayfada görülmemesidir. Blogger arka plan resimlerini çok farklı yöntemler ile eklememiz mümkün. Ancak biz çok kolay bir yöntem ile arka plan için seçtiğimiz resimlerimizin çalışmasını sağlayacağız. Klasik ve Dinamik Blogger üzerinde yaptığım testler sonucunda arka plan resimleri çalıştı. Blogger için arka plan resimlerini çalıştırmak için yapmanız gereken işlemleri aşağıda inceleyelerek sizde çok basit şekilde sorununuzu çözebilirsiniz.


1. Blogger kumanda paneline giriş yapın.
2. Şablon → Özelleştir→ Araka plan resim seçiminizi yapın ve blogu kaydedin.
3. Bloga dön sekmesine tıklayarak kumanda paneline dönün.
4. Şablon Htm’düzenle ile şablon kodlarını açın.
5. Aşağıda gördüğünüz resim üzerinde b:sikin ile başlayan sol kısımdaki ok işaretine tıklayın, açılan sayfada bir ok daha göreceksiniz.Ok işaretine tekrar tıklayın. Kodların genişlediğini görmüş olmanız gerekir.

6. Kodları biraz aşağıya kaydırın ve şu kodlara benzer kodu bulun.
<Variable name=”body.background” Bu kod içinde aşağıdaki gibi bir kod göreceksiniz.
url(//themes.googleusercontent.com/image?id=0BwVBOzw_-hbMOGFhZWQ3YjgtZGZiZC00ODlhLWFkNmQtMzRmZmQzMjAxNTY0)
(url(//themes) yazan kısmın başına ( http:) yazın ve blogu kaydedin. Yaptığınız işlemin sonucunda kodlar aşağıdaki gibi olacaktır.
url(http://themes.
NOT: Http olarak çalışmadığında lütfen birde Https olarak deneyin !
BU YÖNTEMLERLE ÇÖZÜLMEZSE KESİN ÇÖZÜM


Yukardaki yöntemlerle çözülmezse muhtemelen resmi görmüyor demektir. Öncelikle arka plan resminizi bloggera yükleyin. (yada başka bir resim yükleme sitesine.) Sonra resminizin adresini kopyalayın. Bu resim adresi .jpg gibi resim adresi ile bitmeli. Örneğin: http://www.site.com/image/resim1.jpg Bu resim adresini yukardaki örnekteki anlatılan (http eklediğimiz) parantez içine yapıştıracağız. Yani parantezin içini olduğu gibi silip resim adresini buraya yapıştıracağız. Bu teknik denendi ve sorun kesin olarak çözüldü…

 516 kez bu yazı okundu.,  1 kişi bugün inceledi.